چرا اهمیت رنگ – 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

رنگ مهم است! این یک واقعیت در اکثر جوامع است و حتی در بچه ها به ما یاد می دادند که صورتی برای دختران و آبی برای پسران است. تحقیقات بازاریابی نشان می دهد که استفاده از نشانه های دیداری بسیار حیاتی است ، زیرا آنها به شدت بر نحوه تفکر مشتریان و احساس آنها تأثیر می گذارند – تا جایی که رنگ خاص می تواند در نهایت تأثیر بگذارد یا اینکه شخصی خرید کند یا نه.


 چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

مطمئناً عواملی مانند فرهنگ ، تربیت ، ترجیح شخصی ، تجربیات و زمینه نیز بر تأثیر رنگ فردی بر مصرف کننده تأثیر می گذارد. مطالعات مربوط به روانشناسی رنگ این موضوع را تأیید می کند. با این وجود ، استانداردهای جهانی یا انتظارات پذیرفته شده ای وجود دارد که می آید رنگ آرم شما بر برند و فروش شما تأثیر می گذارد.

صرف نظر از اینکه با یک طراح داخلی آرم کار می کنید یا با خدمات طراحی لوگو ارائه شده توسط سیستم عامل هایی مانند Tailor Brands ، DesignCrowd و HiretheWorld ، هرگز نباید قدرت انتخاب رنگ را برای آرم خود دست کم بگیرید. بنابراین قبل از اینکه آرم بعدی شما طراحی شود ، از این سوال بپرسید: رنگهایی که انتخاب کرده اید ، واکنش عاطفی و ارتباطی را که می خواهید با مخاطب هدف خود بدست آورید ، برانگیخته است?

چرا رنگ اهمیت دارد?

1. رنگ احساسات را برانگیزد

رنگ بر احساساتی که یک آرم برانگیخته است ، تأثیر دارد انسان ها رنگ های خاصی را با احساسات خاص مرتبط می کنند. این احساسات می توانند مخاطبان شما را درگیر خود کنند و به آنها کمک کنند تا بتوانند برند شما را راحت تر به خاطر بسپارند. قبل از انتخاب رنگ های آرم خود ، ابتدا پیامی را که می خواهید آرم شما منتقل شود تعیین کنید.

مطالعات بی شماری انجمن های رنگی / معنی زیر را تأیید کرده اند:

 • قرمز. به علائم “Stop” فکر کنید ، غول “در حال حاضر بفروشید!” پوسترها یا دکمه های بزرگ برای فشار دادن به یک عمل حساس به زمان همه آنها قرمز هستند و فوریت را منتقل می کنند ، به همین دلیل ممکن است انسان به طور طبیعی رنگ را از این طریق مرتبط کند. طراحان از رنگ قرمز استفاده می کنند زمینه پر انرژی برای انتقال احساس فوریت یا جسارت. قرمز تقریباً به طور خودکار باعث می شود شما به آرم احترام بگذارید. چه کسی این را برای نام تجاری آنها نمی خواهد?
 • سبز. اکثر گیاهان موجود در جنگل ها و جنگل ها سبز هستند ، بنابراین به طور طبیعی بسیاری از افراد رنگ سبز را با خصوصیات آن مرتبط می کنند خوب ، سالم ، صلح آمیز و ارگانیک. می توان از آن برای انتقال آرامش یا جلب توجه به مسائل زیست محیطی استفاده کرد. نماد Greenpeace نمونه خوبی است.

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

 • آبی. اگر می خواهید یک پیام از اعتماد به نفس برای مشتریان خود بفرستید تا احساس کنند تجارت با شما امن است ، می توانید بدون گفتن یک کلمه این کار را انجام دهید. فقط از رنگ آبی در مواد بازاریابی خود ، از جمله آرم خود استفاده کنید. آن را به ارمغان می آورد احساس آرامش ، تعادل و آرامش به چشم اندازهای شما.
 • زرد. رنگ زرد رنگ خورشید است که منبع انرژی و زندگی است. بنابراین استفاده از رنگ زرد انرژی شاد و خوش بینانه را به بینندگان می بخشد. صرف نظر از اینکه سایه a باشد موز یا لیمو ، یا از طلای ، خردل یا عسل ، رنگ زرد الهام بخش احساس مثبت و خوشبختی است. فقط به پیکان زرد در آرم “آمازون” که شبیه لبخند است فکر کنید.

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

 • نارنجی. شبیه به رنگ زرد ، پرتوهای رنگ نارنجی رنگ با سرگرمی ، گرما و اشتیاق. به عنوان مثال ، مارک “Fanta” از رنگ نارنجی به عنوان رنگ اصلی روی آرم خود استفاده می کند و تصویری را نشان می دهد که نوشیدنی از خلوص و سرگرم کننده است..

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

 • سیاه و نقره. رنگ سیاه منتقل می شود قدرت ، ظرافت ، جسارت و پختگی. نقره نمادی از کلاس و پختگی است ، اما با کمی استفاده از آن رمز و راز اگر مارک شما درباره معنویت و رمز و راز است ، از یکی یا دیگری (یا ترکیبی از هر دو) استفاده کنید. نمونه ها شامل آرم های اپل و پوما است.

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

 • رنگ صورتی و بنفش. این دو رنگ فریاد می زند زنانگی ، جوانی و خلاقیت, و آنها معمولاً برای تبلیغ محصولات زیبایی با هدف مصرف کنندگان زن استفاده می شوند. یک مارک خوب خوب است

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

به جای اینکه فقط روی زیبایی شناسی رنگهای انتخابی خود تمرکز کنید وقت بگذارید تا واقعاً در نظر بگیرید که ممکن است هریک از آنها برای مخاطب هدف شما چه معنایی داشته باشد.

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

2. رنگ توجه را جلب می کند

وقتی شخصی به هر لوگو نگاه می کند ، اولین چیزی که او احتمالاً متوجه می شود رنگی است که در آن قرار دارد. این نشان دهنده تحقیقات بازار است و این نشانگر آن است 80٪ از کل اطلاعات تصویری که مغز انسان می گیرد مربوط به رنگ است. برداشت های اول از یک مارک معمولاً 90 ثانیه یا کمتر طول می کشد ، بنابراین برای اینکه یک برند اثبات ماندگار داشته باشد ، باید به نشان خود توجه کند – به یاد ماندنی باشد ، و درنهایت نماد شود..

برخی از مارک هایی که آرم های آنها به وضعیت نماد رسیده است و به راحتی به ذهنم خطور می کند شامل Coca-Cola ، Pepsi ، McDonald’s و KFC هستند.. علاوه بر این که در آرم های هر برند بیش از سه رنگ وجود ندارد (بنابراین ترکیب رنگ ها به اندازه کافی ساده است تا افراد به خاطر بسپارند) ، چیز دیگری که همه آنها مشترک هستند این است که از رنگ های روشن و چشم نواز مانند قرمز استفاده می کنند ، که فریاد می زند: “به اینجا نگاه کن!”  شرکت های دیگری که به طور موثر از رنگ قرمز روشن استفاده می کنند شامل Kmart ، Lego ، Canon ، Heinz ، Avis ، Nintendo و CNN است..

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

رنگهای دیگر که توجه را جلب می کنند ، زرد روشن و نارنجی روشن است. آنها به ویژه در آرم های مختلف سازمان های امنیتی که باید به سرعت و به راحتی مورد توجه قرار گیرند ، رواج دارند.

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

3. رنگ پیامی را به بخش بازار شما منتقل می کند

رنگ آرم شما ارزش شرکت شما را به گروه هدف شما ارتباط می دهد. با توجه به سن ، جنسیت ، علاقه ، سبک زندگی و منطقه جغرافیایی آنها بیشتر با یک رنگ نسبت به رنگ دیگر ارتباط خواهند داشت.

در نتیجه ، هر بخش از بازار به رنگ های مختلفی پاسخ می دهد ، و همان رنگ در تنظیمات مختلف دارای معانی مختلفی است. به عنوان مثال ، رنگ سبز در ایرلند با خوشبختی همراه است (فکر می کنید). با این وجود ، در بسیاری از نقاط جهان ، سبز با اسلام ارتباط تنگاتنگی دارد.

علاوه بر این آب و هوا همچنین تأثیر می گذارد که برخی از رنگها روی مردم تأثیر می گذارند. به عنوان مثال ، مردم کشورهای گرمسیری رنگهای گرم را ترجیح می دهند ، در حالی که مردم در اقلیم های شمالی نسبت به رنگهای خنک تر جواب مثبت می دهند.

4. رنگ با نام تجاری مترادف می شود

در ابتدای چرخه عمر یک مارک ، هیچ کس نام این نام تجاری را در پشت آرم نمی داند ، بنابراین شرکت اغلب نام این نام را در اطراف آرم می نویسد. به عنوان مثال ، اگرچه معمولاً نماد نایک به عنوان چرت زدن دیده می شود ، برای بیشتر تاریخ نایک در سال 1971 ، “NIKE” در کنار صدای جیر جیر گنجانیده شد.

اما وقتی این برند موفقیت جهانی را کسب می کند و نمادی می شود ، نام تجاری اغلب از بین می رود و فقط طرح و رنگ لوگو را در خود جای می دهد. وقتی چنین اتفاقی می افتد – همانطور که با نایک اتفاق افتاد – اغلب مصرف کنندگان شروع به مترادف رنگ با نام تجاری می کنند.

تیفانی & آرم شرکت نمونه خوبی است. سایه آبی که زمینه ای برای نام تیفانی است ، اکنون در سراسر جهان به عنوان “آبی تیفانی” شناخته شده است.

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

با گذشت زمان ، رنگ یا رنگ هایی که برای آرم خود انتخاب می کنید ، خود را در ذهن مصرف کنندگان خود نشان می دهد. به همین دلیل جای تعجب ندارد که برخی از شرکتها برای محافظت از مارک تجاری خود در برابر سایر مارک های موجود در همان بازار با استفاده از همان رنگ ها یا همان رنگ ها ، مارک های مختلفی را انجام می دهند. به عنوان مثال ، T-Mobile در سال 2000 سایه خاص رنگ آن را به وجود آورد. از آن زمان ، T-Mobile به طور برجسته این رنگ را در فروشگاه ها و مواد تبلیغاتی خود به نمایش گذاشته است..

چرا اهمیت رنگ - 4 دلیل رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است

برای اینکه برند خود را قابل تشخیص تر کنند ، شرکت ها غالباً از همه رنگ ها استفاده می کنند ، از جمله تبلیغات ، لباس ، بسته بندی ، دکوراسیون فروشگاه و بسیاری موارد دیگر. هدف شما باید این باشد که مخاطبان شما وقتی سایه رنگی را که برای مارک و لوگوی خود استفاده می کنید ، به مارک شما فکر کنند.

بنابراین ، هنگام انتخاب رنگ برای آرم جدید خود…

از انجام این اشتباهات خودداری کنید:

 • شخصیت شرکت خود را با رنگ آرم مطابقت دهید
 • از رنگ هایی استفاده کنید که در محیط و فرهنگی که تجارت شما در آن فعالیت می کند توهین آمیز باشد
 • آرم خود را کسل کننده و خسته کننده کنید

درعوض ، موارد زیر را انجام دهید:

 • چه کسی از محصولات شما استفاده می کند را مشخص کنید و رنگ های آرم خود را با مخاطب مورد نظر خود تنظیم کنید
 • انجام تحقیقات بازار بنابراین رنگهایی که انتخاب می کنید کاملاً نمایانگر طاقچه ، شخصیت برند شما و شخصیت خریدار ایده آل شما است
 • تست های اسپلیت مکرر را در طرح های رنگی انجام دهید برای ارزیابی واکنش مخاطبان خود به آرم شما

رنگ خوب یا بد وجود ندارد – اما رنگ مناسب کمک می کند

خوشآمدگویی با انتخاب آرم کسب و کار شما غیر ممکن است. و این ایده که یک رنگ همیشه بهتر از رنگ دیگری تبدیل می شود غیر منطقی است زیرا هیچ رنگ “بهترین” جهانی وجود ندارد. با این وجود ، یک آرم “رنگی نامناسب” وجود دارد – و آن رنگ می تواند یک خاموشی گسترده برای مشتریان بالقوه شما باشد.

انتخاب رنگ برای آرم شما باید بخشی از یک استراتژی بازاریابی بیشتر برای جذب مشتری باشد. برای فروش موفق ، از نام تجاری داده محور اطمینان حاصل کنید که قلب ، ذهن و حساسیت رنگ مشتریان هدف شما را لمس می کند.

روانشناسی رنگ: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2289687

آمار تحقیقات بازار: https://www.colormatters.com/color-and-marketing/color-and-trademarks

تصاویر

چگونه رنگها روی خریدها تأثیر می گذارند?: https://postfunnel.com/3-striking-steps-use-color-pociationology-glowing-sales/

نمونه های روانشناسی رنگ: https://justcreative.com/2018/02/19/color-p روانology-in-logo-design-branding-explained/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map