מדינות שהתעלמו מ- DMCA – רק 7 אלה, החל משנת 2020

גוטפריד סותולם, יוצר ThePirateBay, השקיע שנים במחשבה שהוא מעבר להישג ידם של DMCA (Digital Millennium Copyright Act). במשך זמן מה הוא היה. אתר האינטרנט שלו התארח במדינת מולדתו שבדיה, שהיה ידוע בגישה המקילה שלו לתכנים המוגנים על ידי DMCA.


הכל השתנה כאשר הסמכויות המאוחדות לשים קץ למפלגה, ופתחו בתקיפה משפטית חסרת תקדים. ה- FBI בסופו של דבר פשט על מרכז הנתונים בשטוקהולם והביא את האתר לא מקוון. בית משפט שבדי פסק אז נגד גוטפריד, שמצא את עצמו נעול מאחורי סורג ובריח.

למרבה הצער, אירועים כמו אלה הם הדרך היחידה למדוד את רמת הסובלנות של המדינה כלפי תוכן המוגן על ידי DMCA. אף מדינה לא מתירה זאת באופן ספציפי. המשחק עוסק במציאת אלה שנראים לכיוון השני.

מכיוון שרשימת המדינות הסובלניות כל הזמן משתנה על בסיס שנתי, ריכזתי את המדינות בהן עדיין בטוח לארח אתר אינטרנט היום. השתמש במידע כאן כדי להבין בדיוק מה כל מדינה נוחה לארח בה, והאיכות המהירה מפליגה בים הפיראטים.

עכשיו, אפילו במדינות שהתעלמו מ- DMCA, חלק מהמארחים ימסרו לך לרשויות ויורידו את האתר שלך. אם אתה מחפש שירות אירוח חיפוי ברזל שמתעלם מה- DMCA, השתמש שינג’ירו. לקבלת המלצות נוספות, עיין ברשימה המלאה שלנו בנושא חברות האירוח הטובות ביותר שהתעלמו מ- DMCA.

המדינות הטובות ביותר שהתעלמו מ- DMCA: הבחירות המובילות שלנו

 • הולנד – התמיכה האיתנה שלה בדיבור חופשי ובפרטיות המשתמשים הופכת אותו למקלט בטוח הן עבור תוכן DMCA והן עבור אתרים בעלי מוטיבציה פוליטית.
 • לוקסמבורג – ל- DMCA שבסיסה בארה”ב אין שום השפעה כאן, וחברות אירוח רבות נדרשות לשמור תמיד את התוכן שלך באופן מקוון.
 • בולגריה – חברות שבוחרות להציע אירוח מתעלם מ- DMCA נהנות מהגישה הקלה מאוד של ממשלת בולגריה לחוק זכויות יוצרים.
 • רוסיה – הקומוניזם אולי קיבל להיט, אבל חוקי זכויות היוצרים האמריקניים אינם רלוונטיים כיום כמו שהיו אי פעם.
 • הונג קונג – השווקים המקומיים מלאים בעותקי bootleg של יצירות המוגנות בזכויות יוצרים, ואותה הקלות מוצגת כלפי חברות אירוח.
 • סינגפור – עיר הבירה המארחת של דרום מזרח אסיה היא ביתם של מארחים רבים מחוץ לארץ ו- DMCA שהתעלמו מהם, ופועלים כמעט ללא דאגות.
 • מלזיה – פרטים אישיים אינם נדרשים, ניתן לבצע תשלומים כוללים ב- bitcoin, ולמערכת זכויות היוצרים המקומית אין שום קשר ל- DMCA.

הולנד

הולנד ידועה במחויבותה לפרטיות וחופש הביטוי של אזרחיה. כיוון שכך, חברות אירוח הפועלות במדינה נהנות מיכולת שאין שני לה (במיוחד בהשוואה לארה”ב) להחליט איזה תוכן הן מאפשרות.

זו התחלה טובה, אבל עדיין יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון: ישנם מארחים שמעדיפים להימנע מלעסוק בסוגיות משפטיות ופשוט יסלקו את אתר האינטרנט שלכם עם קבלת הודעה על DMCA. בנוסף, בהולנד יש חוקי זכויות יוצרים משל עצמה, ונודע כי המארחים ההולנדים מתייחסים אליהם הרבה יותר ברצינות מאשר DMCA של ארה”ב..

עדיין, הסיכויים הם לטובתך. הרוב המכריע של ההודעות שנשלחו הוא סטנדרטי, לא ספציפי למדינה אחת. כל עוד אתה מתמודד עם מארחים מומלצים ובודקים בזמן, אתה תהיה בסדר.

אם אתם מחפשים מקלט בטוח לארח תוכן בעל אופי פוליטי, תשמחו לשמוע שיש מעט מקומות טובים יותר בעולם. מההולנד לא פורסמו דיווחים על אתרים שהורדו בגלל קידום הפעילות הפוליטית החוקית.

לוקסמבורג

שלא כמו הולנד, לוקסמבורג היא דמוקרטיה מודרנית משגשגת עם חוקים מתקדמים הנוגעים לחופש הביטוי. כתוצאה מכך, היא הפכה לקרקע פורייה עבור חברות אירוח שמבטיחות לשמור על התוכן שלכם ברשת, לא משנה איזו הודעה או איום יגיע בדרכם.

כפי שקורה בהולנד, ישנם חוקי זכויות יוצרים מקומיים המתקיימים באופן רציני בהרבה מאשר הודעות DMCA מבוססות ארה”ב. ובכל זאת, כאשר לוקסמבורג היא מדינה קטנה ויקרה מאוד, יש סיכוי קלוש שתנקוט בפעולות נגדך. בפשטות, קל יותר לעורכי דין ב- DMCA למקד לארח במדינות אחרות.

בולגריה

קריסת ברית המועצות הביאה שינויים רבים למדינות באזור, אך כבוד חדש לחוק האמריקני אינו אחד מהם. מרבית החברות מתנגדות בגלוי לטענות בנושא זכויות יוצרים, מתגאה בכך שלעולם לא יורידו את התוכן שלך מסיבות הקשורות ל- DMCA.

ובכל זאת, ישנם סיכונים. דירוג השחיתות העולמי מציב את בולגריה במקום הראשון באיחוד האירופי, מה שמוביל רבים להאמין שמספקים מספיק תמריצים כספיים, המארח שלך עלול לפנות אליך.

בנוסף, דעו זאת אירוח תוכן פוליטי הופך לבעייתי בהרבה ככל שאנחנו ממשיכים לכיוון מזרח. אם אתה מעוניין באתר כזה, עדיף לשמור על הדמוקרטיות המערביות.

רוסיה

מחפשים לארח אתר פוליטי קיצוני שמניע ללא מורא אנשים לפעול מול הדיכוי? ובכן, אל תעשו את זה ברוסיה. ברצינות. הממשלה מכבה באופן קבוע אתרים פוליטיים לא נוחים, ובשנים האחרונות התקבלו דיווחים מרובים המפרטים מעצר בלתי חוקי של אישים פוליטיים ובלוגרים אקראיים כאחד.

אבל … אם זה תוכן המוגן על ידי DMCA אתה מחפש לארח, המצב שונה לחלוטין. יהיה לך קשה למצוא מדינה אחרת שלא כל כך מתייחסת לחוק זכויות היוצרים בארה”ב. ה- DMCA אינו מחזיק כאן כוח, ויש מעט מאוד מה לדאוג מצד הרשויות הרוסיות.

שודדי ים מודרניים, כך נראה, מדברים במבטא רוסי.

הונג קונג

החלק האחרון בסיור שלנו עם מדינות שהתעלמו מ- DMCA מביא אותנו לדרום אסיה. אנו מתחילים בהונג קונג שהיא טכנית חלק מסין (איפה שאתה לא יכול לארח שום דבר, אפילו אם אתה רוצה, אלא אם כן תקבל מספר זיהוי מיוחד מהממשלה), אך שמרה על רמת עצמאות שיפוטית.

עצמאות זו אינה הופכת אותה למיקום מעולה לאירוח תכנים פוליטיים, מכיוון שהעיר הונג קונג עדיין נמצאת בסטייה פוליטית מהמתחים עם סין. אבל עבור תוכן DMCA, הונג קונג יכולה להיות ידידותית מאוד.

ניתן לראות הפצה לא חוקית של תוכן המוגן בזכויות יוצרים בכל שווקי העיר, והמצב באינטרנט אינו שונה בהרבה. במקרה הלא סביר שאתר האינטרנט שלך נפגע עם הודעה על DMCA, מרבית המארחים פשוט ישליכו אותו.

סינגפור

החוק הסינגפורי די מוזר. ללעוס מסטיק ולירוק אותו כנראה יכניסו אותך לכלוא, אבל אירוח תוכן המוגן על ידי DMCA – לא כל כך הרבה. הממשלה שומרת על שליטה על היבטים רבים של התשתית של סינגפור, ו מראה לתעשיית האירוח הרבה הקלות.

סינגפור הפכה למיקום הדוכן עבור מארחים עולמיים רבים המחפשים להתרחב לשווקים במזרח אסיה. אירוח ענקים כמו הוסטינגר ו FastComet מפעילים מרכזי נתונים באי, וכך גם שירותי חוץ רבים המתעלמים מ- DMCA. תמיד יש את הסיכון שמשמשים נגדכם חוק זכויות היוצרים הסינגפורי, אך בהחלט תוכלו להיות בטוחים בחוק האמריקני.

מלזיה

הכי רחוק שנלך! מדינת האי הזו מנהלת ספינת אירוח צמודה, כאשר חברות מקומיות רבות מבטיחות שירותים חסינים כדורים ללקוחות בינלאומיים. יש הרבה מה לאהוב במה שהחוק המלזי מאפשר למארחים האלה להציע: חשבונות אנונימיים ובלתי ניתנים להסרה, עם תשלומים בביטקוין או cryptocur מטבעות אחרים..

זה בעצם יוצר מחסום בינך לבין התוכן שלך המוגן על ידי DMCA שאף מדינה אחרת אינה מספקת. אתה עשוי למצוא חברות אחרות ברחבי העולם שמקבלות ביטקוין או מבקשות מספר פרטים בלבד, אך מארחים מבוססי מלזיה משיגים את הזכייה בקטגוריה זו..

חוק זכויות היוצרים המקומי הוא גם היחיד הרלוונטי במלזיה, מה שהופך את המדינה למיקום פנטסטי לשרת מבקרים מכל אוקיאניה ומזרח אסיה..

הארצות חשובות, אבל זה בעיקר על המארחים עצמם

סקרנו את המצב בכל מדינה ביחס לחוקי זכויות יוצרים ותכנים פוליטיים מקובלים, אך זכור תמיד שהמדינות מספקות רק את הבסיס לאירוח שמתעלם מ- DMCA.

חברה הולנדית אולי לא תהיה מחויבת להוריד את האתר שלך, אך היא יכולה לעשות זאת. זו החברה שבוחרת אם להילחם למען האתר שלך, או פשוט לחסוך מעצמה את הבעיה ולהוריד אותה.

בעיה נוספת היא שמארח עשוי להגן על אתר האינטרנט שלך ולעמוד בפניו נגד DMCA, אך מספק שירות אירוח איטי ולא אמין. אל תתפשר – אתה צריך מארח שהוא מהיר, אמין ועמוס בתכונות.

הפיתרון היחיד הוא לחפש מארחי אתרים מצטיינים בכל אחת מהמדינות הללו – מארחים המחויבים להתעלם מהודעות DMCA. השתמש ברשימת שלי המארחים הטובים ביותר של DCMA התעלמו למצוא את הדבר הטוב ביותר עבורך ועבור התוכן שלך, ונסה לבחור מיקום שקרוב ככל האפשר לקהל היעד שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map