כיצד למיין את המטח של פרילנסרים שמתמודדים על תפקידך

בין אם אתה טובע בעסקים חדשים, פרויקטים של לקוחות, או מנהל (או אולי שילוב של שלוש) פרילנסרים יכול להיות רק התמיכה שאתה והעסק שלך חיפשת נואשות.


לאחר יצירת מודעת עבודה והעלאתה ל- האתרים הטובים ביותר להעסקת פרילנסרים, יתכן שאתה חושב שבשלב זה העבודה הקשה הסתיימה. עם זאת, זה רק התחיל!

בחירת הפרילנסר המתאימה לפרויקט שלך יכולה להיות מאתגרת בימינו. עם פרילנסרים מהווים כיום 34% מכוח העבודה הלאומי, יש המון תחרות על כל משרה, ללא קשר לענף.

בהתחשב בכמות היישומים העצומה שאפשר למיין, זה יכול להיות מאבק לבחור מועמד איכותי מהקהל שיוביל למערכת יחסים מועילה הדדית לטווח הארוך. אבל זה אפשרי.

אתה רק צריך לוודא שאתה מנצל ביעילות את הזמן שיש לך ולהיות יוזם בצידך כדי למצוא את הפרילנסר הנכון..

כיצד למיין את המטח של פרילנסרים שמתמודדים על תפקידך

קח בחשבון תאריך יעד

ראשית, לא משנה כמה לוחות דרושים תחליטו לפרסם עליהם. לא משנה אם אתה מעלה את תיאור התפקיד שלך ל- Upwork, Guru, Freelancer.com, או לכל תובנה של שוק פרילנסרים, עליך לזכור תאריך סיום למועד שאתה רוצה להוריד את תפקידך ולהמשיך בתהליך ההעסקה..

מפתה להשאיר אותו לנצח ולהמשיך לקבל בקשות. עם זאת, על ידי כך, אתה מאריך רק את תהליך ההעסקה ומעכב את התאריך בו תוכל להשיג מישהו על הסיפון לסייע בעומס העבודה ההולך וגדל שלך.

על פי Upwork, דרוש לקוחות בממוצע שלושה ימים לשכור בפלטפורמה. אתה עשוי לגלות שאתה לוחץ על כפתור ה- “Post Job” החשוב ביותר ואז פתאום אתה מכה עם מאות תגובות במהלך 48 השעות הבאות. בעלי עניין יודעים שאתה מחפש למלא במהירות את המשרה, ויכוון להגיש מועמדות לתפקיד שלך תוך מספר ימים.

כשאתה מפרסם את מודעת העבודה שלך, חשוב לציין תאריך יעד לאפליקציות ואז להיצמד אליו. אל תדאג אם כבר פרסמת את תיאור התפקיד שלך – פשוט תן לו עריכה מהירה והוסף את תאריך היעד שלך בסוף.

בדוק את כל מכתבי הכריכה

זה תלוי בך אם אתה מחליט להציץ במכתבי השער בזמן שהם מוגשים או להמתין עד לסיום המועד האחרון שלך.

Freelancer.com מתהדר כי בפלטפורמה יש מעל 11 מיליון פרילנסרים זמינים לעבודה, מה שאומר שאם אתה משתמש באחד מאתרי הפרילנסר הפופולריים – סביר להניח שיש לך המון תגובות מהר מאוד.

כשמדובר במכתבי שער, כל מועמד מודע לחלוטין שזו ההזדמנות הראשונה שהם צריכים להרשים אותך. יש שיטענו שזה החלק המשמעותי ביותר בבקשת עבודה.

מכתב כיסוי יעיל אמור להיות בסופו של דבר תפוס את תשומת ליבך ולומר לך מדוע כדאי לך לבחור אותם על כל האחרים שעשויים להגיש מועמדות לתפקיד. בנוסף, זה צריך הראה את יכולת המועמד כשמדובר ביכולת לקרוא את תיאור התפקיד ולבנות תגובה מרתקת.

אם אתה מגלה שמכתב שער מלא בשגיאות כתיב ודקדוק, השליך אותו מייד. אם לא יטרידו אותם לקרוא את הגשת הבקשה שלהם לעבודה, אז מה גורם לך לחשוב שהם ישקיעו מאמץ ותשומת לב לפרטים הנדרשים כדי לעזור לך להתמודד עם עומס העבודה שלך?

התאימו לחוויה רלוונטית

סביר להניח שהצהרת בתיאור התפקיד שלך כי ניסיון קודם יהיה רצוי בענף או בתפקיד אליו אתה מגייס. לכן, חשוב לחפש באופן פעיל חווית עבודה זו במכתב השער של כל פרילנסר.

חלק מהמועמדים עשויים להיות מאוד ישירים בעניין זה בעוד שאחרים עשויים שלא; כך או כך, יש מולכם רשימת בדיקה לדרישות שלכם בעת מיון היישומים.

לפעמים אתה יכול לקבל את מכתב השער המושלם ביותר מבחינה דקדוקית שהוא שיחה ומלא אישיות, אבל לפרילנסר המדובר אין גרם של ניסיון רלוונטי.

במקרה זה, זה תלוי בך אם ברצונך לזרוק את בקשתם בצד או לתת להם את היתרון של הספק ל”סבב הבא “, כביכול..

צור רשימה קצרה

לאחר שתפטל חלק מהיישומים החלשים, השלב הבא הוא ליצור רשימת מועמדים קצרה.

רשימת הקצרים מורכבת בעיקרון מהפונים המועדפים עליך שאתה באמת מאמין שיכול לעשות עבודה נהדרת בתפקיד הפתוח.

אתה לא צריך להיות מספר מוגדר של אנשים ברשימת הקצרים שלך; עם זאת, טוב מאוד לבחור מגוון אפשרויות תוך שמירה על הרשימה (חמש עד עשר זה בדרך כלל סכום טוב). זכור, תמיד יש סיכוי שאחת מהאפשרויות האהובות ביותר שלך נשלחה על ידי מישהו אחר בזמן שאתה עיין בשפע היישומים.

אחרי הכל, 32% מהפרילנסרים ראו גידול בביקוש בשנה האחרונה.

אם זה יקרה לך, בטח, זה מייאש – אבל אני מקווה שיהיו לך עוד כמה פרילנסרים פנטסטיים לחזור עליהם.

צ’אט משם

לאחר שהחלטתם על כמה מהמועמדים האהובים עליכם, הגיע הזמן לחלק המהנה: לדבר איתם.

בין אם זה באמצעות שיחת שמע, סקייפ או העברת הודעות בפלטפורמות פרילנסרים כמו Upwork, לרוב ניתן לאמוד את התחושה של אדם ברגע שתתחיל שיחה איתו..

קבעו ראיון ראשוני ואז צמצמו את החיפוש על סמך עד כמה הפרילנסר עונה על שאלותיכם, כמה הם זמינים ואישיים וכמה מרגישים טוב עם העבודה איתם.

כיצד למיין את המטח של פרילנסרים שמתמודדים על תפקידך

לדוגמה, אם תסיים את הראיון עם פרפרים מכיוון שאתה מאוד נרגש לעבוד עם מועמד מסוים, זה בדרך כלל הסימן החיובי ביותר שהם התאמה נכונה.!

שקול מגבלות תקציב

לאחר שדיבר עם המועמדים המובילים שלך, אם עדיין יש מספר שאתה מחליט ביניהם, יכול להיות מועיל לעבור תהליך של חיסול על בסיס התקציב שלך..

אם אתם אוהבים שני פרילנסרים לא פחות מהשני אך אחד זול משמעותית מהשני, אז אתם באופן טבעי תבחרו לאחד עם השיעור הסביר ביותר.

למרות זאת, מי אומר שאתה צריך לבחור פרילנסר אחד? אם רמת המועמדים גבוהה ותתרשמו ברצינות ביותר מאדם אחד, אולי תגלו שאתם מוכנים לקחת על עצמם כמה פרילנסרים ולחלק את העבודה ביניהם.

כך או כך, נסו לא לעכב את החלטתכם. עם מעל 580 קטגוריות משרות שונות בפלטפורמת הפרילנסרים הממוצעת וכ -4,000 משרות מוצגות מדי יום, ייתכן שלא עבר זמן רב ומישהו אחר יפסיק את המועדפים שלך.

כיצד למיין את המטח של פרילנסרים שמתמודדים על תפקידך

למצוא את הפרילנסר הנכון

מיון התחרות למציאת פרילנסר איכותי לתפקיד המשרה שלך עשוי להיראות כמו משימה מפחידה. למרות זאת, ניתן לעשות זאת בצורה מהירה ונטולת לחץ אם אתה מפרק כל שלב בתהליך המיון. אם אתה לוקח כל צעד כמו שהוא, נסה לא למהר דברים ופשוט ללכת עם תחושת הבטן שלך, לא עבר זמן רב ותמצא את הפרילנסר המושלם לפרויקט שלך.

מקורות סטטיסטיים:

https://freetrain.co/freelance-statistics/

www.upwork.com/

https://www.thebalancecareers.com/freelance-worker-statistics-3514732

https://theworkathomewife.com/freelancer-com/

https://freelancinghacks.com/20-mind-blowing-freelancing-statistics-remote-work-future/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map