אתר מול דף אינטרנט – האם יש הבדל?

אם אתה חדש בעולם הנפלא של המקוון (או אפילו אם אינך!), אתה עשוי לטעות טעות ניסוח נפוצה. אם אתה משתמש במילים עמוד אינטרנט ו אתר אינטרנט להחלפה, ואז אתה נופל לאחד ממשחקי המילים שהכי לא מובנים בשפה האנגלית המודרנית. למרות שהם עשויים להיראות כמו אותו דבר למתחיל חדש, לשתי המילים יש עולם של הבדל ביניהן, וברגע שתדעו מה זה, תבינו למה זה כל כך חשוב להבדיל בין השניים. קח את ידי ונעבור בשיעור אוצר המילים הקצר אך החיוני הזה יחד.


אז מה הבלבול?

כי עמוד אינטרנט ו אתר אינטרנט התייחס לפונקציות הקשורות – או אולי בגלל ששניהם פשוט מתחילים ב”אינטרנט “- ניתן להבין מדוע אתה עשוי לבלבל בין שני המונחים לפעמים. אבל עכשיו אתה צריך לדעת שיש הבדל בין השניים. אז מה זה? למעשה, זה פשוט מכפי שאתה חושב…

עמוד אינטרנט

זוכרים ספרים? לפני שהאינטרנט המריא, ספרים היו הדרך הפופולרית ביותר לקרוא תוכן. בכל פעם שהפכת דף, בלעת חומר חדש מאותו דף. כל עמוד היה ישות משלו. אז דף ספר הוא כמו דף אינטרנט: דף שמכיל מידע. באופן ישיר יותר, דף אינטרנט הוא מסמך יחיד שניתן לצפות בו באופן מקוון. זה יכול להיות דף מלא טקסט, תמונות, או קטעי וידאו. דף אינטרנט יכול להיות צורה פשוטה, והוא יכול אפילו להיות ריק לעין בלתי מזוינת, קוד שיכון שאתה אפילו לא מודע אליו. לכל דף אינטרנט יש כתובת אתר ספציפית שמובילה את הצופים לדף זה.

אתר אינטרנט

באמצעות אותה אנלוגיה של ספר, בעוד שדף אינטרנט הוא דף מתוך ספר, אתר אינטרנט הוא הספר עצמו. זהו אוסף של דפים שחולקים פתיל משותף. לכן העמודים 1-585 של מובי דיק מורכבים ליצירת ספר יחיד, מובי דיק. בדומה לכך, כל דפי האינטרנט של האתר שלך נפגשים ויוצרים את האתר שלך. דפי אינטרנט מאתר אחר לא ייכללו באתר שלך, ממש כמו דפים מאת ג’יין אייר לא ייכלל בעותק של מובי דיק.

כדי להפוך את הדברים לפשוטים עוד יותר, לדפי אינטרנט המקושרים זה לזה לאתר אחד יש בדרך כלל אותו שם תחום (כתובת האתר, או הכתובת ב- WWW שתביא אותך לאתר או לדף האינטרנט). אז, שם הדומיין www.Websitesareawesome.com יכול להכיל כמה דפי אינטרנט המתחילים באותו שם תחום אך מסתיימים בסיומות שונים שיובילו אתכם לדפי אינטרנט שונים באותו אתר. לדוגמה:

 • www.Websitesareawesome.com/about
 • www.Websitesareawesome.com/products
 • www.Websitesareawesome.com/library
 • www.Websitesareawesome.com/FAQs
 • www.Websitesareawesome.com/contactus

כל אחד מאותם הם דפי אינטרנט שנמצאים באתר אינטרנט אחד.

למה זה משנה?

האם אני פשוט בררן על ידי התעקשות שאתה יודע מה ההבדל בין שני המונחים האלה, או שמא יש בזה יותר מסתם שימוש מוזר? למען האמת, ידיעת ההבדל בין שני מונחים אלה יכולה לגרום או לשבור את הקמפיין השיווקי שלך לחלוטין מסיבה אחת מאוד פשוטה. מנועי חיפוש אינם באינדקס אתרים; הם באינדקס דפי אינטרנט בלבד. המשמעות היא שכאשר הסורקים זוחלים דרך האתר שלך, הם מסתכלים על כל דף אינטרנט ומצמידים אותם באינדקס באופן אינדיבידואלי על בסיס התוכן של דף האינטרנט הבודד ולא על כלל הקולקטיב..

עכשיו, הבין שכל דף אינטרנט לא הופך לאינדקס על ידי מנוע החיפוש, וזו הסיבה שכל זה חשוב. אם אתה מנסה לבצע אופטימיזציה של האתר שלך לביטוי מילות מפתח ספציפי, עליך לבצע אופטימיזציה של כל דף אינטרנט שאתה רוצה ספציפית לדרג אותו ביטוי מילות מפתח.. זה לא מספיק שדף אינטרנט אחד בלבד באתר האינטרנט שלך צריך לדרג את הביטוי הזה. עליך לבצע אופטימיזציה לאתר שלך ברמה של כל אחד מדפי האינטרנט הפרטיים שלו.

בדוגמה הבאה חיפשתי צווארוני כלבים:

אתר מול דף אינטרנט - האם יש הבדל?

גוגל לא שלחה אותי לפטקו, או ל- Chewy.com. במקום זאת, זה שלח אותי לדפי אינטרנט ספציפיים באתרים אלה. למה? כי המטרה העיקרית של גוגל היא לקרב אותי ככל האפשר לדבר שאני מחפש. אז זה לא ישלח אותי לאתר גנרי שעשוי למכור את מה שאני מחפש. זה ייקח אותי ישר לדף האינטרנט של המוצר שאני רוצה. עכשיו זה השירות.

כיצד לבצע אופטימיזציה של דף אינטרנט

עכשיו שאתה מבין מדוע כל כך חשוב לייעל כל דף אינטרנט, הגיע הזמן ללמוד כיצד. להלן כמה מהאסטרטגיות החשובות ביותר להתמקד בהן:

 • בצע אופטימיזציה של כתובות אתרים על ידי הוספת מילות מפתח רלוונטיות ושמירתן גם קריאות.
 • שיהיה קטגוריות ברורות, אינטואיטיביות וישירות, ומבנה אתר ברור.
 • הגדל את הכותרות בדף האינטרנט שלך (מדובר בנדל”ן מוביל), אך הגבל אותם ל -69 תווים.
 • כתוב תיאורי דפי אינטרנט מזמינים שיעודד אנשים לעבור.
 • כתוב כותרות דפי אינטרנט משכנעות.
 • חלון ראווה תוכן איכותי, אינפורמטיבי ומעניין בדפי האינטרנט שלך.
 • השתמש במילות מפתח בתדירות ובטבעיות בתוך התוכן שלך.
 • תמונה שווה אלף מילים, כך השתמש בתמונות כשאתה יכול – רצוי ברזולוציה גבוהה.
 • להשתמש קישורים נכנסים ויוצאים בחוכמה, ו התחבר רק לאתרים איכותיים.
 • תכנן את פריסת דפי אינטרנט להיות ידידותי לגוגל (כלומר אל תהפוך אותו לכבד במודעות, ושיש להם תוכן חשוב מעל לקפל).

רבים מבוני אתרי האינטרנט הטובים ביותר, כולל Wix ו- WordPress מציעים סיוע בהבטחת דפי האינטרנט שלך באופן מיטבי.

כיצד לבצע אופטימיזציה של אתר אינטרנט

כמובן שאתה רוצה לבצע אופטימיזציה של האתר שלך להיות הטוב ביותר שיכול להיות גם. לשם כך, בצע את הפעולות הבאות:

 • גרום לדפי אינטרנט להיטען מהר יותר.
 • מקסם את חווית המשתמש.
 • יש תמונות, תוכן ומילות מפתח באיכות גבוהה לכל אחד מדפי האינטרנט שלך.

זה יוודא שאתר האינטרנט שלך מקדם את כף רגלו הטובה ביותר קדימה.

מקסום ההבדלים

עכשיו כשאתה יודע מה ההבדל בין דף אינטרנט לאתר יחד עם מה שאתה יכול לעשות איתם, הגיע הזמן להפיק את המרב ממידע חשוב זה. ה הכי חשוב לקחת מהמאמר הזה הוא ל- בצע אופטימיזציה של כל אחד מדפי האינטרנט שלך לביטויי מילות המפתח שאתה רוצה לדרג עבורם. מפוסטים בבלוגים לדפי מוצר, דפי נחיתה ומעבר לה, כל דף אינטרנט באתר שלך זקוק לתשומת לבך האישית. אל תסמכו על העובדה שדף הבית שלכם מדרג היטב ביטוי ספציפי מכיוון שזה לא יביא אתכם רחוק במיוחד. בצע אופטימיזציה של כל דף אינטרנט בנפרד כדי לקבל את מירב התעבורה והמתיחה מהאתר שלך.

– – –

תמונה

דף אינטרנט לעומת אתר: https://writingexplained.org/webpage-vs-website-differences

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map